Virtualizacija

VirtualizacijaVirtualizacija – tai viena iš debesų technologijos sudedamųjų dalių, kuri leidžia vientisas IT infrastruktūros dalis suskaldyti į keletą mažesnių arba suteikia galimybę viename serveryje, vienu metu, veikti kelioms operacinėms sistemoms. Kitaip sakant, virtualizacija leidžia vienam kompiuteriui dirbti kaip keletui jų.

Virtualizacija dažniausiai naudojasi įmonės, kurios negali savo veiklos laikinai sustabdyti, dėl kažkokių iškilusių kliūčių. Šia paslauga gali naudotis ir įmonės dirbančios su tam tikrais testavimo sprendimais, kai reikia išbandyti naują kokios nors programos versiją, nenutraukiant esamos versijos veiklos.

Šios technologijos teikiami privalumai:

  • Taupoma vieta serveriuose;
  • Mažesnės įmonės išlaidos;
  • Ilgesnis įrangos naudojimo laikas;
  • Žymiai greitesnė naujų kompiuterių ir programų diegimo sparta.

Šiuo metu, kai debesų technologijos svarba darosi vis didesnė ir didesnė, todėl yra labai svarbu suprasti ir augantį virtualizacijos poreikį. Jau yra pastebėta, kad šios technologijos teikiama nauda yra milžiniška.

Geresnis išteklių panaudojimas

Dėl serveryje įdiegtų konsolidacijų, viename serveryje gali veikti keletas atskirų operacinių sistemų. Todėl yra galima labai stipriai sumažinti bendrą tam reikalingų serverių panaudojimą. Tai  leidžia maksimizuoti turimų išteklių panaudojimą, tad labai stipriai mažėja ir įmonės išlaidos, skirtos jų pirkimui ir priežiūrai.

Be to, mažėja išlaidos skirtos ne tik serverių priežiūrai, bet ir bendros kompanijos išlaidos dėl ryškiai sumažėjusios energijos suvartojimo. Iš tikrųjų, būtent padidintas sąnaudų efektyvumas, yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl įmonėms reikėtų atkreipti dėmesį į šią technologiją.

Lankstumas ir patikimumas

Virtualizacijos principu, sukurti komponentai yra visiškai nepriklausomi nuo kitų tame serveryje naudojamų programų bei komponentų. Todėl jie gali būti testuojami tame pačiame serveryje ar perkelinėjami į kitus, nerizikuojant absoliučiai jokiais laiko ar informacijos praradimais. Todėl nulūžus ar sugedus serveriui, Jums visiškai nereikės jaudintis dėl kažkurių programų ar tam tikrų jos komponentų neveikimo.

Geresnis duomenų administravimas ir jų saugumas

Įdiegus serverio virtualizaciją, duomenų įdiegimas ir jų priežiūra tampa žymiai paprastesnė, dėl esančios tam labai tinkamos infrastruktūros. Todėl yra labai stipriai padidinamas efektyvumas, saugant didžiulius duomenų kiekius, kurie gali būti lengvai prienami paprastų vartotojų, tiesiog paprasčiausio nešiojamo kompiuterio pagalba.

Virtualizacija svarbi verslui

Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad virtualizacija, tai nėra tiesiog IT projektas. Tai yra kažkas, kas gali labai stipriai paveikti Jūsų verslą. todėl virtualizacija turėtų būti Jūsų verslo strategijos širdis. Kadangi ji leidžia padidinti darbuotojų našumą, sumažina įmonės išlaidas bei laiko sąnaudas skirtas įmonės pagrindinėms užduotims atlikti.

Anksčiau, kai įmonės norėdami įdiegti naują technologiją, jos susidurdavo su didžiuliais investicinio kapitalo sunkumais, papildomais mokymais bei sudėtingomis įrangos montavimo problemomis. Šiais laikais virtualizacija leidžia padidinti bendrovės IT išteklius net ir turint labai ribotą investicinį kapitalą. Šiuo metu, PC ZONA teikia IT sprendimus įmonėms, kuriuos galima pritaikyti pagal bet kokius įmonės IT poreikius.

Daugelis atliktų tyrimų parodė, kad įmonių, besinaudojančių virtualizacinėmis technologijomis veiksmingumas ir efektyvumas yra žymiai didesnis negu, kad įmonių, besinaudojančių tradicinėmis informacinėmis technologijomis. Įvykus, kokiai nors nelaimei, virtualizacijos pagalba, įmonės gali atkurti savo resursus žymiai greičiau, vien dėl to, kad jų technologiniai ištekliai ir infrastruktūra yra išdėstyti atokesnėse vietose.

Skambinkite į PCZONA 8 687 29662 arba užpildykite šią formą  ir mes su jumis susisieksime!

Vardas (*)

Pavardė

Organizacija

El. paštas (*)

Telefonas

Kompiuterių skaičius

Pastabos

* – privalomi laukai.captcha

Kompleksiniai IT Sprendimai


Partneriai