IT Saugumas
Tik atsiradus pirmiesiems kompiuteriams ir kitoms technologijoms į jų saugumą nebuvo kreipiama tiek daug dėmesio kaip dabar. Šiai dienai IT saugumas yra labai svarbus, nes neapsaugojus savo duomenų jie kaip mat gali pakliūti į piktavalių rankas, būti nepataisomai sunaikinti ar paviešinta konfidenciali informacija apie Jūsų įmonę, jos planus ar kiti duomenys, kurie neturėtų pakliūti į viešumą. Be viso to, daugėja įvairiausių specialistų, kurie savo gebėjimus nukreipia būtent piktavališkiems tikslams, todėl saugumas kiekvieną dieną yra vis aktualesne problema.

IT saugumas nėra vien tik antivirusinės programos, tačiau be jų dauguma saugumo sprendimų būtų labai menkos vertės, todėl numoti ranka į antivirusinę programą bei jos nustatymus, kurie gali reikšti ypatingai daug, nederėtų. Niekuomet nereikėtų aklai pasitikėti programų kūrėjais, atsisiunčiamais duomenimis, o antivirusinei programai pranešus apie galima pavojų pirmiausiai reikėtų įsigilinti, o tik tuomet priimti sprendimą (ignoruoti pavojų, pašalinti užkratą ar suteikti jam išimtines teises vykdyti savo veiklą be priežiūros). Visgi ne visiems naudotojams pavyksta tinkamai apsaugoti savo IT ūkį, todėl jei norite įvertinti savo duomenų saugumo lygį, mes galime Jums padėti.

Įvertinus IT saugumą galima parinkti tinkamesnius Jūsų darbui ir duomenims nustatymus antivirusinėje programoje, parinkti kitas, papildomas apsaugos priemones. Taip pat reikėtų nepamiršti atnaujinti sistemas, paisyti programinės įrangos gamintojų siūlymų įsidiegti naujinius, kuriuose ne tik naujos ar patobulintos funkcijos, bet taip pat ir saugumo spragų ištaisymai, papildomos saugos priemonės, leidžiančios naudojamai programinei įrangai netapti atviromis durimis į Jūsų kompiuterį patekti kenkėjiškoms programoms.

Net ir tiems, kurie mano, jog jų duomenys saugūs nereikėtų atsipalaiduoti. Iš tiesų pavojus slypi daug kur, o pagrindinis įsilaužėlių taikinys – kompiuteriai bei kita IT įranga, prijungta prie interneto. Dėl šios priežasties ypač svarbu tinkamai pasirūpinti ir pasidomėti, kaip suvaldyti iš interneto platybių plintančias blogybes. Be viso to, neigiamą įtaką Jūsų darbui galinčios padaryti programos ar kitos priemonės tobulėja ypač sparčiai.

Žinoma, ne tik internetu plintantys virusai gali kelti pavojų Jūsų informacinėms technologijoms. Labai svarbu užtikrinti ir bevielio ryšio sistemų saugumą (WiFi, Bluetooth ir kt.), taip pat, Jūsų įmonės viduje naudojamus privatumo bei dalijimosi nustatymus, kurie netinkamai parinkus gali būti puikiu raktu patekti į sistemą pašaliniams asmenims.

Kiek rečiau susimąstoma, tačiau didesnėse įmonėse ar tose, kuriose naudojama ypač vertinga ir slapta informacija, susiduriama su informacijos nutekėjimu dėl tyčinės veiklos, tai yra, darbuotojai susivilioję pasiūlymais parduoda slaptą informacija konkuruojančioms bendrovėms. Nuo tokių dalykų apsisaugoti nėra labai lengva, tačiau įmanoma bent jau dalinai sumažinti informacijos nutekinimo riziką. Vienas iš efektyviausių metodų yra prevencinės priemonės, į kurias įmonėms yra labai svarbu investuoti. Prevencija šioje vietoje reikalinga ne tik su slapta informacija dirbantiems darbuotojams, bet ir visam kolektyvui, kuris suprastų, kad informacija yra įmonės turtas, kuriuo negalima disponuoti kaip savu.

IT saugumas gali būti įvairių lygių.
Jei vieniems užtenka parinkti tinkamus nustatymus ir įsidiegti kokybiškai veikiančią antivirusinę bei ugniasienę, tai kitiems gali reikėti ir konkrečių duomenų šifravimo ypač saugiais metodais ar minėtų prevencinių priemonių. Be viso to, saugumu laikomos ir atsarginės duomenų kopijos, kurios ištikus nelaimei (įsilaužėliams ištrynus svarbius dokumentus ar įvykus technikos gedimui) padeda greitai atkurti bent didžiąją dalį atliktų darbų, taip sutaupant tiek laiko, tiek ir pinigų.
Ieškantiems kompleksinių IT saugumo sprendimų pravartu pasikonsultuoti ar patikėti saugumo sistemų diegimą ir priežiūrą patyrusiems specialistams. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti brangu ir nereikalinga, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje toks pasirinkimas atsiperka su kaupu, kadangi jokių rūpesčių nekelia IT saugumas, o kartu su tuo saugūs visi Jūsų duomenys, konfidenciali informacija, nekyla pavojus pernelyg dažniems gedimams, tad tai įvertinama ir grįžti prie savarankiško IT saugumo užtikrinimo nebesinori.